Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy kell logaritmust szamolni...

Hogy kell logaritmust szamolni ALAP szamologepen?

Figyelt kérdés
Alap alatt azt ertem, amin nincs lg, log es semmi ilyesmi,tehat csak osszeadni tud,kivonni,osztani,szorozni.
2017. nov. 4. 12:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ph szamolasanak mindenfele modja kellene.
2017. nov. 4. 12:33
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ott sehogy... Illetve lehetne a sorfejtést alkalmazni, de alighanem megunnád hamar... fordulj a négyhegyű függvénytáblázatok című kiadványhoz.
2017. nov. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hat ez remek.:-( Valahogy biztos lehet, mert ez a feladat es fuggvenytablat nem lehet hasznalni,csak analog szamologepet.
2017. nov. 4. 13:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne, ha leírnád a feladatot.
2017. nov. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nincs feladat. Ez egy vizsga szituacio lesz. Mindenki tanult anno pH-t, logaritmus szamolast abbol indulnak ki. Annyi lett megadva, hogy csak analog szamologepet lehet vinni, kihangsulyozva, hogy az analog szamologep csak osztani,szorozni,osszeadni,kivonni tud. Tuti, hogy nehez lesz, de mivel tobb oldal szamolast kell 1.5 ora alatt megoldani, ezert biztos, hogy nem annyira nehez, hogy ennyi ido alatt ne lehessen megoldani. Ennel tobbet nem tudok. Jelenleg csak nezek ki a fejembol, hogy mi van? Probaltam masoknal erdeklodni, de a tobbseg nem tudja, aki meg tudja, az nem szorakozik azokkal, aki nem, tehat eddig nem tul szepek a kilatasaim.
2017. nov. 4. 14:11
 6/12 A kérdező kommentje:
Azert irtam a hazi feladat rovatba, mert ha tudnam az elvet, utana tudnek gyakorolni, feladatokat megoldani, de mivel nem tudom, igy hozza se tudok semmihez fogni. Ugy gondoltam sima pH feladatokat oldanek meg gyakorlaskent analog szamologeppel, csak ugye nem tudom, hogy hogy kell.
2017. nov. 4. 14:13
 7/12 A kérdező kommentje:
Google semmi hasznalhatot nem dob ki, a logarlecet kiveve. De nem lehet vonalzot es semmit se hasznalni.
2017. nov. 4. 14:15
 8/12 A kérdező kommentje:
Most nezem,nem is letezik analog szamologep. LEgalabbis, ami a leirasnak megfelel, mindenhol van vagy gyokjel, vagy euro atvaltos cucc, es csak 8 szamot jelenit meg a kijelzon. :D Hat ez igen erdekes. Olyat nem lattam, ami csak osszevonni,kivonni,szorozni es osztani tud.
2017. nov. 4. 14:40
 9/12 anonim ***** válasza:

Valószínűleg olyan feladatok lesznek, amikhez a logaritmus azonosságait vígan lehet használni, és a számok közti szorzást/soztást lehet csak számológéppel számolni.


Például lg(2)+lg(50) értéke direktben csak úgy számolható ki, hogy külön-külön beírod a számológépbe az értékeket, majd összeadod őket, ezzel természetesen valamilyen kerekített végeredményt kapsz. Viszont ismerjük az lg(a)+lg(b)=lg(a*b) azonosságot, tehát a fenti összeg átírható így: lg(2*50), ami lg(100), aminek definíció szerint az értéke 2.

Hasonló azonosság van a kivonásra is; lg(a)-lg(b)=lg(a/b), tehát példul lg(400)-lg(0,04) értékét úgy kapjuk meg, hogy lg(400/0,04)=lg(10000), ez pedig 4-gyel egyenlő.

A harmadik azonosság, amire esetleg szükséged lehet: k*lg(a)=lg(a^k), vagyis a logaritmuson belüli számot hatványozzuk (nem összekeverendő az (lg(a))^k-nal, ahol magát a logaritmust hatványozzuk).

Végül, de nem utolsó sorban a logaritmusok közti átvátás képlete:


log(a)[b] = log(x)[b] / log(x)[a], ahol a kerek zárójelben lévő szám a logaritmus alapja, a szögletes a logaritmus száma, és jobb oldalon x helyére bármilyen számot írhatunk, ami nem sérti a kikötést. Például log(3)[5] 10-es alapú logaritmusként így írható át: lg(5)/lg(3).

2017. nov. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél egy jobb számológépet, mert csak szenvedni fogsz később is.
2017. nov. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!