Egy 0,2 kg tömegű acéldarabot 2,2 m/s kerüleri sebességű köszörűhöz szorítunk 10 mp-ig,81N erővel. Surlódási együttható 0,5. Mennyire melegszik fel az mdb ha a surlódási munka 40%a jut hő formájába az acélba? Az acél fajhője 450 J/ (kg*K)

Valaki esetleg tudja milyen képletekkel tudom kiszámolni?

2017. nov. 7. 00:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs képlet. Ki kell számolni.


m=0,2kg

mű=0.5

Fny=81N


t=10s

s= 10s*2,2m/s=22m


W=F*s


Mekkora az F?


Fs=mű*Fny

Fs=0,5*81N

Fs=40,5N


Surlódás ekkor:


W=40,5*22=891J


munkát végez.


Ennek az energiának a 40%-a fordítófik melegítésre.

Mennyire melegszik fel? Ki tudja? Nincs megadva a kezdeti hőmérséklet, ezért azt tudjuk csak megmondani, hogy mennyivel lett melegebb.


Q=c*m*dT


356,4J=0,2Kg*450J/(kg*K) *dT

dT=3,96K

2017. nov. 7. 18:45
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2017. nov. 7. 19:30