Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Kör egyenlete (x-5) ^2+ (y-3)...

I am Nephilim kérdése:

Kör egyenlete (x-5) ^2+ (y-3) ^2 =36 Írjuk fel az adott körrel koncentrikus kör egyenletét, ha áthalad a P (2;4) ponton?

Figyelt kérdés
Köszönöm szépen a segítséget. Nagyon köszönöm.

2017. nov. 8. 18:44
 1/4 Bellabás V. Levente ***** válasza:
Az adott kör kp-ja és a megadott pont távolsága lesz a keresett kör sugara. (két pont távolságára vonatkozó összefüggés!)
2017. nov. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első igazat írt, csak feleslegeset; mivel koncentnrikusak a körök, ezért az egyenlet bal oldala ugyanaz marad, vagyis (x-5)^2+(y-3)^2. Na most a jobb oldalra olyan számot kell írni, amit megkapunk akkor, hogyha az adott pont koordinátáit beírjuk x és y helyére, ezt a legegyszerűbben úgy deríthetjük ki, hogy beírjuk a koordinátákat x és y helyére, és végigszámoljuk:

(2-5)^2+(4-3)^2=(-3)^2+1^2=9+1=10, tehát 10 lesz az egyenlet jobb oldalán, tehát a keresett egyenlet:


(x-5)^2+(y-3)^2=10.


Természetesen úgy is ki lehet számolni, ahogyan az első írta, akkor azt kapjuk, hogy a távolság gyök(10), de gyakrolatilag ugyanazta számolást kell elvégezni a gyökjel alatt, amivel a 10-et kaptuk.

2017. nov. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Bellabás V. Levente ***** válasza:
Tehát akkor mégsem írtam feleslegeset, különben senkitől nem venném el a jogot, hogy maga is egy kicsit gondolkodjon: nevezetesen, a kör egyenletében szereplő sugárnégyzet miatt nem kell a gyökvonás! Egyébként a pont koordinátáinak behelyettesítése gyakorlatilag ugyanezt eredményezi.
2017. nov. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek. Kiváltképp örültem, hogy magyarázatot is kaptam hozzá. :)

Tényleg köszönöm.

2017. nov. 8. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!