Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » 3-an halásznak. Nap végén...

3-an halásznak. Nap végén elosztják. Mindhárman külön időpontokban osztják el, mindenkinek megmarad egy darab, amit visszadob. Tehát összesen 3-at dobnak vissza. Hány hal volt összesen?

Figyelt kérdés

#matematika #logika #haazifeladt halsz
2017. nov. 9. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
12, 21, 30 ....
2017. nov. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok nagy matematikus,de nekem kevésnek tűnik az adat. Hogy ezek alapján az adatok alapján én nem tudom kikövetkeztetni. -ez is lehet egy feladatnak a megoldása, hogy ezekből az adatokból nem határozható meg a megoldás, az eredmény. De mondjuk nemtom egyébként. De szerintem direkt kevés adat van megadva, hogy az emberek sokat agyaljanak rajta, gondolkodásra késztessen. Szerintem ennek ez lenne a lényege.
2017. nov. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
*jaaaaa, hogy elosztás után marad 3 darab? Mert akkor szerintem 3 haluk volt összesen. De várjunk, ha viszont külön időpontokban osztják el,akkor nem lehet 3 talán, akkor többnek kell lennie, mint 3, de akkor is még továbbra is változatlanul hiányosnak találom adatok szempontjából a feladatot:)
2017. nov. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

*Várjál,bocsesz, megoldás: X > 3

Lehet, hogy ez lesz a jó, de lehet, hogy nem, rég jártam már matekórán:) ^^

2017. nov. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*Lehet,hogy mégiscsak 3 a megoldás,bocsi,de fogalmam sincs, szóval gondoltam, megírom, hogy rám ne feltétlen alapozz:) Az is kérdéses, hogy igazságosan akarják-e elosztani.
2017. nov. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Mit takar az hogy külön időpontban osztják el?
2017. nov. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egyik este osztja el, egy megmarad, a saját részével hazamegy. A második megébred éjjel, a maradékot osztja el, szintén 3 fele abból is egy megmarad, visszadobja, a részét hazaviszi. A harmadik is a megmaradt részt osztja el 3fele, de neki is megmarad egy, amit visszadobjon. Hány hal volt összesen?
2017. nov. 9. 12:43
 8/9 A kérdező kommentje:
Esetleg ha így érthetőbb. CSak nem engedett ilyen sokat írni.
2017. nov. 9. 12:44
 9/9 anonim ***** válasza:

"CSak nem engedett ilyen sokat írni."


Van egy cím meg egy elírás.

A címben röviden leírod, hogy miről szól a dolog.

A leírásban meg kifejted.


Így totál értelmetlen a kérdésed.

2017. nov. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!