a²=100


de nem tudom az algebrai összefüggést, hogy hogyan jött ki.


2017. nov. 11. 22:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Sima egyenlet rendezéssel:


a²=25*3+ (a²/4)


mindkét oldalt beszorzod 4-el, hogy a tört eltűnjön:

4*a²=4*25*3+ a²


Kivonsz a²-t mindkét oldalból:

3*a²=4*25*3


Elosztod mindkét oldalt 3-mal:


a²=4*25

2017. nov. 11. 23:00
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. nov. 11. 23:09
 3/3 anonim ***** válasza:

a² = 25 * 3 + (a²/4)

a² = 75 + 1/4 a²

3/4 a² = 75


Ez jön ki. Amit te írtál, nem jó, de a végeredmény valóban a² = 100, azaz a1 = 10, a2 = -10

2017. nov. 11. 23:10