Mennyi a mértani sor összege, ha ismerünk két részletösszeget: S2=6, S3=7?


2017. nov. 12. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel volt a gondod? Így csak megoldani tudom:

[link]

2017. nov. 12. 17:43
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudtam elkezdeni, mert azt hittem limes dolog kell hozzá. Erre az egyszerű megoldásra nem gondoltam. De köszönöm szépen!!! :)
2017. nov. 12. 18:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Alkalmazva a mértani sorozat összegképletét S2/S3=6/7 <=> (q^3 - 1)·6 = (q^2 - 1)·7 egyenletet megoldva három gyököt kapunk: q1=1/2 ill. q2=-1/3 és q3=1. Utóbbi gyökkel nem foglalkozunk.

Ha q=1/2 => a1(1/2^2-1)/(1/2-1)=6 azaz a1=4 és így S=4/(1-1/2)=8.

Ha q=-1/3 => a1(1/3^2-1)/(1/3-1)=6 azaz a1=9 és így S=9/(1+1/3)=27/4. Sz. Gy.

2017. nov. 12. 18:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez már nem az első eset, hogy a válaszadásom idején párhuzamosan azokban a percekben válaszolnak?
2017. nov. 12. 18:09
 5/5 A kérdező kommentje:
Neked is köszi azért!
2017. nov. 13. 18:01