#matematika #lecke #azonosság féleség
2017. nov. 18. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
-1
2017. nov. 18. 15:58
 2/8 A kérdező kommentje:

He? :S

Légyszi icipicit bővebben :)

2017. nov. 18. 16:21
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Ennek a feladatnak ilyen formán nincs értelme. Vagy elírtál valamit, vagy valami még hiányzik.


Az első válaszoló valószínűleg az (a-b)/(b-a) hányadosra gondolt, ennek értéke valóban -1, hogyha a=/=b. Ennek a törtnek csak a=0 esetén lesz az értéke -1.

2017. nov. 18. 17:10
 4/8 A kérdező kommentje:

Oké, lehet, h tényleg értelmetlen...

És ezt meg tudjátok oldani?


x=(gyök2-1)/(gyök2+1)

2017. nov. 18. 18:16
 5/8 A kérdező kommentje:

valahogy ki kell jönnie ennek:


x=(gyök2-1)^2


utána pedig ennek:


x=3-2*gyök2


Valaki légyszi levezetné? Nem értem.. :S

2017. nov. 18. 18:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez az a tipikus semmi értelme sincs feladat. Át lehet rendezni más alakba a dolgokat de semmivel sem visz közelebb a megoldáshoz. De hogy hasznos is legyek:


(a+b)*(a-b) szorzat a zárójelek felbontása után egyenlő: a^2-b^2


Ezt kell majd felhasználni hozzá, csak kicsit átrendezve: a+b=(a^2-b^2)/(a-b)


A feladatban a=√2 és b=1. Tehát:


√2+1=((√2)^2-1^2) / (√2-1) = (2-1) / (√2-1) = 1/(√2-1) (Összeírva: √2+1=1/(√2-1))


Ezt behelyettesítve:


x=(√2-1)/(√2+1)

x=(√2-1) / (1/(√2-1))

x=(√2-1)^2


Itt a zárójelet megint fel kell bontani, vagyis:


x=(√2-1)^2

x=2-2*√2+1

x=3-2*√2

2017. nov. 18. 19:34
 7/8 tatyesz ***** válasza:

(√2-1)/(√2+1)


Tört nevezőjének gyöktelenítése: szorzod a számlálót és a nevezőt is (√2-1)-gyel:


A számláló: (√2-1)²=√2²-2*√2*1+1²=2-2√2+1=3-2√2

A nevező: (√2+1)(√2-1)=√2²-1²=2-1=1

2017. nov. 19. 10:59
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi <3
2017. nov. 19. 11:52