Valaki tud segíteni a fizika háziban?


1.feladat: mekkora annak a repülőgépnek a gyorsulása,amely a kifutópályan 20 s alatt 150 m.s-¹ sebességre gyorsul fel?(7,5 m.s-¹)

2.a gépkocsivezető az autópályán rálép a gázpedálra,ennek következtében 1 percig 0,2 m.s-¹ gyorsulással mouog a gépkocsi,és 108 km.h-¹ sebességre tesz szert.mekkora volt az autó sebessége,mielőtt a vezető a gázpedálra lépett? (64,8 km.h -¹)

Tényleg ezer hála annak aki segít megcsinálni mert nem értem:(


2017. nov. 23. 16:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Mit nem értesz? Az első alapfeladat, és a második sem olyan nehéz.


1. a = Δv / Δt

Vagyis a sebességváltozás osztva a hozzá szükséges idővel.

a = 150 m/s / 20 s = ?

(Amúgy nem gyorsul ilyen sebességre a repülő a kifutón.)


2. a = Δv / Δt

De most a Δv a kérdés első körben. Az egyenlet átalakításával ezt kapjuk:

Δv = a * Δt = 0,2 m/s^2 * 1 perc = 0,2 m/s^2 * 60 s = 12 m/s

Azt kellene tudni, hogy a 12 m/s hány km/h?

Elárulom, hogy 3,6 a váltószám, a m/s a nagyobb egység.

Ezt kell levonni a 108 km/h értékből.

2017. nov. 23. 16:56