Fizika házi, mekkora a kapacitása két, egymástól 1mm-re lévő,1m2 felületű párhuzamos lemez által alkotott kondenzátornak?

Fogalmam sincs mit kell ebbe csinálni. :'(

2017. nov. 25. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Googlet ismered?

1 perc és Wikipedia:

Síkkondenzátor

Síkkondenzátor felépítése


A kondenzátor legegyszerűbb változata a síkkondenzátor, amely két párhuzamos fémlemezből (fegyverzet) áll, közöttük elektromos szigetelőanyag , dielektrikum található.

Searchtool right.svg Bővebben: Dielektrikum


Egy ilyen rendszer kapacitása, ha a dielektrikum a fegyverzetek teljes felületét kitölti:


C = ε 0 ε r A d , {\displaystyle C=\varepsilon _{0}\varepsilon _{r}{\frac {A}{d}},} {\displaystyle C=\varepsilon _{0}\varepsilon _{r}{\frac {A}{d}},} ahol a


d , {\displaystyle d,} {\displaystyle d,} a szigetelőanyag (dielektrikum) vastagsága, (a fegyverzetek távolsága)

A , {\displaystyle A,} {\displaystyle A,} a fegyverzetek felülete

ε 0 , {\displaystyle \varepsilon _{0},} {\displaystyle \varepsilon _{0},} a vákuum dielektromos állandója

ε r , {\displaystyle \varepsilon _{r},} {\displaystyle \varepsilon _{r},} a szigetelő relatív permittivitása


Síkkondenzátort a nagy méretek miatt csak kis kapacitásokra (jellemzően 20–500pF tartományban) használnak. Változtatható kapacitású síkkondenzátor például a forgókondenzátor vagy a légtrimmer. Elméletileg dielektrikumként tetszőleges elektromosan szigetelő anyagot lehet használni (akár levegőt, gázokat, légritka teret vagy egyes folyadékokat is), azonban az elektródák közötti állandó d , {\displaystyle d,} {\displaystyle d,} távolságot biztosítani kell. Ellenkező esetben a kondenzátor kapacitásértéke nem stabil. A kapacitásérték változását kihasználják például a kondenzátor- és az elektretmikrofonokban.


[link]

2017. nov. 25. 12:33
 2/3 anonim ***** válasza:
"Fogalmam sincs mit kell ebbe csinálni. :(" után varepsilon és társai. :D Ez az, amit Cliff McLane úgy fogalmazott, hogy: overkill és montor...
2017. nov. 27. 20:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Ennyire képtelen vagy a Googlet használni?

Az általam linkelt honlapon "bemutattam" a képletet.

Abból egyet nem ismerhetsz: dielektrikum...

A linkelt honlapom alján ott van társoldalként, hogy DIELEKTRIKUM, csak rá kell kattintani.

Ha netán nem mentél le a lap aljáig, akkor Google és dielektrikum és máris ott a válasz számszerűen a különböző anyagok ezirányú állandóiról.

Hogy ne kelljen keresni, iderakom Neked:

[link]

Ezután már csak be kell írni az adatokat a képletbe.

Ezt Neked keresni, ideírni nekem 10 percembe került, ha nem kellett volna írnom, maga a megkeresés, számolás nem több, mint 3 perc.

Csodálkozol, hogy morcos vagyok??

2017. nov. 27. 21:45