Egy vonat szegedről 6 óra 35 perckor indul, és 9 óra 5 perckor érkezik Budapestre?


a)Mekkora a vonat átlagsebessége,ha a megtett út 180 km?

b)mekkora az átlagsebesség m/s-ban kifejezve?


2017. nov. 25. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:

1. számold ki ez hány perces út, az mennyi órában

2. oszd el a kilómétert az órával, megvan az átlagsebesség

3. váltsd át m/s -re.

2017. nov. 25. 19:53
 2/2 anonim ***** válasza:

idő=2,5 óra; út=180km

sebesség=út/idő=180/2,5 km/h= 72 km/h=20m/s


a km/h-t úgy váltod át m/s-ba hogy osztasz 3,6-del.

2017. nov. 25. 20:03