A/4-es lapokat fessünk sárgára 600 dpi felbontásban. A tintasugaras nyomtató festékpatronja 20 ml festéket tartalmaz színenként. Hány lapot tudunk kinyomtatni, ha egy csepp térfogata 7 pl?


Sziasztok!

Szerintetek mi a megoldás? Nem tudom megoldani :/


Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. nov. 25. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ki az az orbitális barom, aki nyomtatóval színezi a papírokat? :-) De a példa tetszik.


1. Számítsuk ki, hány pont van egy A4-es lapon. A 600 dpi azt jelenti, hogy 1 hüvelyken 600 pont van (dot per inch). Egy hüvelyk 25,4 mm. Tehát egy milliméteren van 600 / 25,4 = 23,62 pont.


2. Egy A4-es papír mérete 210 mm x 297 mm. Hány pontunk van? Szélességében 210 * 23,62 = 4961, magasságában 297 * 23,62 = 7016. Az egész lapon van 4961 * 7016 = 34 806 376 pont. (Feltételezzük, hogy a papír teljes felületére tudunk nyomtatni.)


3. 34 806 376 cseppet használunk tehát. Ezt beszorozva 7-tel, megkapjuk, hány pikoliter festéket pazarlunk el. 34806376 * 7 = 243 644 632.


4. 1 ml = 1 000 000 000 pl. Tehát 0,2436 ml festék megy el egy A4-es lapra.


5. Egy patronban 20 ml festék van. 20 / 0,2436 = 82,1. Ennyi lapot színezhetünk tehát sárgára.

2017. nov. 25. 21:26
 2/3 anonim ***** válasza:
49%

Hmmm. Elég fogas kérdés, de megoldható. Ha a nyomtató Canon Pixma MG25505, és a patronok az eredeti gyári szettben voltak, akkor valszeg elég keveset. Mert ekkora felbontásnál baromi sok festéket használ, plusz, hogy a sárgát elméletileg nem tudja kikeverni, tehát max csak 20ml-rel alkothat. Mivel ennél a nyomtatónál egy új készülék olcsóbban jön ki, mint egy új tintapatronszett nem hiszem, hogy megérné vele nyomtatni. Főleg, hogy A/3-as méret bele se fér, de ha duplán rakod, akkor hiába kettőnek számít, beakad a papír, és veheted az új nyomtatót.

Amúgy a feladat kedves kitalálójának üzenem, hogy bemegy az első papír írószer boltba, és annyi sárga lapot vásárol, amennyit nem szégyell. A tintasugaras nyomtatóval nyomtatás való ilyen mértékű kitöltöttség esetén egyszerűen pénzkidobás, hacsak nem lopja a patront, vagy külső tartályos a kicsike.

De ha annyira érdekli a lapok száma, hát elindítja a nyomtatást, oszt a végén megszámolja. Mert a Jóisten se tudná megmondani, hogy hányszor akad be a papír, maszatolja, csíkozza össze a papírt, meg hogy mennyi tintát pocsékol a fúvókarendszer.

Ha a nyomtatót forgalmazó cég vezérigazgatójának édesanyja Vietnában gyártott gyerekfogkrémhabot ken a cipőjére, akkor az arany metszéspontja osztva a P értékének hányadosával, minusz a Mars forgási sebessége egyenlő hogy ki az az állat aki ezt a feladatot kitalálta.

2017. nov. 25. 21:36
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tudnék nevet mondani, de inkább nem :D


És akkor ez hogy jön ki?

Egy tintasugaras nyomtató festékcseppjének térfogata 7 pl. Mennyi a csepp átmérője? Hány csepp tölt ki egy pontot 600 dpi esetén?


A pontokat a kolléga fenn szépen kiszámolta. Az átmérőt megkapom a gömb térfogatából. De hogy jön a kettő össze?

2017. nov. 26. 11:56