[link]

[link]


2017. dec. 5. 23:06
 1/3 anonim ***** válasza:

1.

γ = 20 fok, mert a deltoid szimmetrikus.

β = (180-90-20) fok = 70 fok

δ = (β+15) fok = 85 fok (mert a deltoid szimmetrikus)


A deltoid két oldalsó szöge tehát 85 fok, az alsó 40 fok, a felső (ε) pedig 150 fok, mert a négyszögek belső szögeinek összege 360 fok.


T = AC * BD / 2

BD = 2 * BF, tehát

T = AC * 2 * BF / 2 = AC * BF = 7 cm * 2,2 cm = 15,4 cm²


K = 2 * AB + 2 * CD = 4,8 cm + 13,6 cm = 18,4 cm

2017. dec. 5. 23:28
 2/3 anonim ***** válasza:

2.


A bal oldali háromszög egyenlő szárú, ezért a másik oldalon lévő szög is 10 fok. A felül lévő szög 180-10-10 = 160 fok. Ebből következik, hogy β = 20 fok.


A második háromszög is egyenlő szárú, tehát a másik oldalon lévő szög szintén 20 fok, így γ = 180-20-20 = 140 fok.


δ = 180-γ-α = 30 fok


A harmadik háomszög is egyenlő szárú, a felső szöge 180-30-30 = 120 fok. φ = 180-120-β = 40 fok


A negyedik háromszög is egyenlő szárú, így az alsó szöge 180-40-40 = 100 fok.


Az 5. háromszög bal oldali szöge = 180-δ-100 = 50 fok. Mivel a háromszög egyenlő szárú, ε szintén 50 fok.

2017. dec. 6. 00:18
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2017. dec. 6. 09:59