Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ti milyen színekkel illetnétek...

JoeJOKE kérdése:

Ti milyen színekkel illetnétek Ady Endre: Őrizem a szemed versszakait?

Figyelt kérdés
Házi dolgozatot kell csinálni, és nem tudom milyen színekkel illetni ezeket a versszakokat, és kivenni belőlük 4-4 legjellemzőbb szót... És a 1. és a 3. versszak színe nem lehet ugyanaz...

2017. dec. 10. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:

1-3: vénülő, fogom, őrizem, szemedet

szürke, barna - valami olyan szín ami az elmúlást jelzi

talán még a fekete is jó lenne, mint a közelgő halál színe


2: pusztulásán, riadtan, rettenet, ősi vagy vad

Én a pirosat/vöröset írnám hozzá. Ha jól emlékszem az első világháború alatt írta, szóval a világok pusztulása a háborúra utalhat. Arról meg a vér, tűz, robbantások jut eszembe és ezért írnám a pirosat.


4: maradok, fogom, őrizem, meddig

Fehéret mondanám. Olyasmi az utolsó 2 sor mint egy ígéret, amit a feleségének tesz. Ezért a házasság, tisztaság, alázat színe stimmelne ehhez a versszakhoz szerintem.

2017. dec. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Teljesen jókat írt az első válaszoló. :)
2017. dec. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!