Valaki Tud Segíteni Fel írni a Képeletet?


Marci elköltötte pénzének 40%-át és még 300FT-ot. Így az eredeti pénzének fele maradt meg. Mennyi pénze volt Marcinak?



Köszönöm előre a válaszokat! :)



2017. dec. 11. 19:23
 1/3 A kérdező kommentje:
Felírni*
2017. dec. 11. 19:29
 2/3 anonim ***** válasza:

X pénze volt.

Elköltött: 0,4*X+300

Maradt=Eredeti-elköltött: X - (0,4*X+300) = 0,6X-300


Ez a pénze fele, azaz 0,5X

0,6*X-300 = 0,5*X

0,1*X=300

X = 3000

2017. dec. 11. 19:38
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
2017. dec. 11. 19:52