Gyorsulás kiszámítása? (És mértekegységei)


2017. dec. 12. 14:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Gyorsulás: időegység alatti sebesség változás. SI mértékegysége:

-egyenes vonalú mozgás esetén: m/s2

-forgó mozgás esetén: rad/s2

2017. dec. 12. 14:57
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyenes vonalú mozgás esetén:

a=v/t és a=2s/t2, ahol: v: sebesség változás, s: megtett út, t: ennyi idő alatt


Forgó mozgásnál a pálya pillanatnyi pontjában van egy érintő irányú (tangenciális) és egy rá merőleges, normális irányú összetevő.

Normális gyorsulás mindig van, ami a=v2/r

r: a pillanatnyi sugár

Vagy a=w2*r, w a szögsebesség (nem duplawé, hanem omega)

2017. dec. 12. 16:26