Megmondjátok, hogyan lehet megoldani az alábbi feladatot?


Pitagorasz tételt vesszük épp.

Úgy szól a feladat:

Számítsd ki az egyenlő szárú háromszögek kérdezett hosszóságait!

a=10cm

Magasság=12cm

b oldalt keressük.


Arra lennék kíváncsi, hogy még is mit kell számolni mivel. Le tudnátok írni?

Köszönöm szépen!



2017. dec. 12. 17:02
 1/1 anonim ***** válasza:

[link]

5² + 12² = b²

Ebből a b: 25+144 =169-nek a gyöke, azaz 13 cm.

2017. dec. 12. 17:10