Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Jo nemetesek, tudnatok segiteni?

Jo nemetesek, tudnatok segiteni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy olyan hazit kaptunk nemeten, aminek az elmeletet a tanar zavaros magyarazata ellenere sem ertettem meg es segitsegre lenne szuksegem.A feladat lenyege, hogy a passiv mondatokat aktivva kellene alakitani (vagy valami ilyesmi) A kerdesem az lenne, hogy vannak itt vállalkozo szellemu, jo nemetesek, akik segitenenek megoldani a hazimat? A mondatokat, amiket at kellene alakitani, privat uzenetben tudnam kuldeni, mert felek,ha kiirnam ide az egesz feladatot, a tanarom megtalalna ezt a kerdest. :D Szoval kerem aki, tudna segiteni nekem es elmagyarazna ennek az elmeletet, akar meg a hazim megoldasaban is segitene,az irjon egy uzenetet.

Orok hala, elore is koszonom. :)


2017. dec. 12. 17:13
 1/7 sanyinak ***** válasza:

Az nem igazi segítség, ha valaki megírja helyetted a házi feladatodat. Miért nem arra vagy kíváncsi, hogy kell átalakítani?

Mit nem értesz rajta?

2017. dec. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy az is jó lenne, hogy ha valaki elmagyarázná. a szavakat sem értem, magát a nyelvtant sem. A német nem az első tanult nyelvem(angolt tanultam eddig, nyelvvizsgám is van,abból fogok érettségizni.) nem régóta tanulom a németet, igazából célom sincs vele, csak kötelező.
2017. dec. 12. 18:00
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyébként segítséget kértem a megíráshoz, nem csak idelöktem a feladatot, hogy valaki oldja meg. Néhány mondatot magamtól megírtam, gondoltam egy nálam jobb németes ezeket is megnézhetné, hogy jók lettek-e.
2017. dec. 12. 18:03
 4/7 sanyinak ***** válasza:
De hát a módszer ugyanaz mint angolban. Mi az, amit nem értesz?
2017. dec. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Pl. van a wurde. Azt miert kell beletenni es mit jelent? Es hova tegyem a mondatban?

Meg van egy masik verzioja is, az is valami 'w' -vel lezdodik.

2017. dec. 13. 11:28
 6/7 sanyinak ***** válasza:

A wurde a werden egyszerű múlt (Imperfekt) alakja, a passzív kifejezésére szolgáló ige - múlt időben.

"It was made" = "Es wurde gemacht" = Megcsinálták

Normál igeként kell használni, ugyanaz a sorrend mint más mondatokban.

Összetett múltban (Perfekt) is használják: létige + worden

Es ist gemacht worden.

2017. dec. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, ez eddig nem volt tiszta :)
2017. dec. 13. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!