Hogyan oldom meg ezt a feladatot?

[link]
2017. dec. 15. 19:16
 1/1 anonim ***** válasza:

Ugye ez a két ismeretlenes egyenletrendszer lesz a μ-re és λ-ra.


A vektorok első komponensét nézve:

9 = –1*λ + 3*μ,

a másodikat:

1 = 1*λ + 2*μ.

A két egyenlet összege

10 = 5*μ, tehát μ csak 2 lehet.

Az elsőből

λ = 3*2 – 9 = –3.


A harmadik komponensekre ezek szerint

–6 = –3*2 + 2*0, ez stimmel.

A negyedikekre:

–1 = –3*1 + 2*1,

ez is stimmel.


Tehát a válasz –3+2 = –1 lesz.


Feladat: mondd meg, hogy miért néztem meg a harmadik és negyedik vektorkomponensre vonatkozó egyenleteket, ha már megvolt, mennyi λ és μ.

2017. dec. 15. 19:24