Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan dolgoznátok ki ezt a...

Hogyan dolgoznátok ki ezt a tételt (Irodalom)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért fordultam hozzátok, mivel az (érettségi) szóbeli tételeim kidolgozásánál problémákba ütköztem egy rosszul/félreérthető tétel miatt.


A tételt a következők alapján kell kidolgoznom: "A stílus és a tartalom harmóniája Csokonai Vitéz Mihály verseiben

".


Először arra asszociáltam, hogy Csokonai stílusirányzataira kell fektessem a hangsúlyt, de mégis megkérdőjeleztem magam, hisz (szerintem) egy picit értelmetlenül van megfogalmazva e tétel. Továbbá a második kifejezés "tartalom" is megbotránkoztatott.


A kérdésem az, hogy Ti hogyan dolgoznátok ki ezt a tételt?


Köszönöm szépen mindenki válaszát! :)



2017. dec. 28. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Szia! Ugye tartalom... megvizsgálnám milyen témákban írt, azután pedig jöhetne a stílus elemzése. Ez lényegében abból áll, hogy passzol-e a két dolog. Tehát egy komoly témát a hozzáillő magasztosabb vagy stb stb stílussal jeleníti meg vagy lazábbra veszi. Persze semmi garancia arra, hogy jót mondok. A magyartanárodat kellene szerintem megkérdezned. Nekünk minden tételt ő nézett át kisérettségi előtt, segített, ha elakadtunk. Meg ugye mégiscsak a tanárok rakják össze azt a huncut kis listát.
2017. dec. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól írja az előttem szóló: nézd meg az ismertebb verseinek a tartalmát (szerelemről, magányról stb szólóakat), és azt, hogy ezekhez mennyire passzol a stílus, amivel megjeleníti a tartalmat. De szerintem is a tanárodtól kérj segítséget.
2017. dec. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítségeteket.

Sajnos, ez az egyetlen tétel melyet magunknak kell(ene) kidolgozni, s a többit a tanárunk dolgozz/ta ki. Legkésőbb szünet után lesz lehetőségem segítséget kérni, és úgy terveztem, hogy addig el is készítem - de ahogy említettem, elakadtam. :)

Még ma megpróbálok valamit kezdeni vele, és meglátom mire haladok vele. :/

2017. dec. 29. 12:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Hajrá, én is tételt írok ma, csak én nyelvtant. :)
2017. dec. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!