Matematika: Illessz be az 5 és a 8 közé 3 számot úgy, hogy azok az adott számokkal együtt egy számtani sorozat egymást követő tagjai legyenek?


2018. jan. 1. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
5 - 23/4 - 26/4 - 29/4 - 8
2018. jan. 1. 17:27
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogyan jött ki ez az eredmény?
2018. jan. 1. 17:46
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

8-5=3

3/4=3/4

5+3/4=23/4

23/4+3/4=26/4

26/4+3/4=29/4

29/4+3/4=8

2018. jan. 1. 17:49
 4/7 anonim ***** válasza:

a1=5, a5=8

képletbe behelyettesítesz: a5=a1+4d

8=5+4d /-5

3=4d /:4

megkapod a d-t

a2=a1+d, a3=a1+2d vagy a2+d

2018. jan. 1. 17:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Számtani sorozatnak kell lennie, vagyis a tagok különbsége mindig állandó. Összesen 5 tag van, az 5 valami valami valami 8. Ez azt jelenti, hogy 5-ből 4 ugrással ugrással kell elérni a 8-ba, vagyis a különbség az (8-5)/4, azaz 3/4. Tehát az első tag ugye az 5, a második az 5+3/4, a harmadik az 5+6/4, a negyedik az 5+9/4 az ötödik pedig az 5+12/4 (vagyis a 8).
2018. jan. 1. 17:57
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jan. 1. 17:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Legyen a sor

5, a, b, c, 8


A sor tulajdonsága miatt az ismeretlen tagok

b = (5 + 8)/2

a = (5 + b)/2

c = (b + 8)/2


Bármely két szomszédos tag különbsége megadja a sor differenciáját.

2018. jan. 2. 16:11