Valaki segítene ebbe a matek feladatba?


Van egy feladat amihez gondolom én kevés vagyok! :) Az a feladat utasítása hogy : írd át a törteket tizedes tört alakba. (Leírom a példákat, hátha valaki segít a dolgomon és megcsinál párat).. Ja és a ‘/‘ jel a törtvonalat jelenti!

7/10 =

16/10 =

124/100 =

32/1000 =

4/1000 =

3/2 =

4/5 =

9/20 =

3/8 =

11/25 =

27/36 =

12/30 =

32/6 =

2/3 =

4/7 =

Nagyon örülnék ha még segítenétek megoldani, mert már alig van rá 1 napom :) Köszönöm! Aki segít Örök hála!❤



2018. jan. 1. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

7/10=0,7

16/10=1,6

124/100=1,24


Írd be a számológépbe.

Egyébként összvissz annyi, hogy elvégzed az osztást és kijön tizedestört alakban.

2018. jan. 1. 21:28
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon szépen köszönöm hogy válaszoltál viszont az utolsó háromnál valami hosszú szám jött ki. Pl: beírtam hogy 2/3 és kiadta hogy 0,6666667

Igy ez jó?"


Jó, ez végtelen szakaszos tizedestört lesz, végtelen számú hatossal.

2018. jan. 1. 22:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, amikor kaptátok a feladatot, akkor nem arra gondoltak, hogy üsd be számítológépbe. Hanem, hogy számold ki őket és úgy írd át tizedes tört alakba.


Írásban el kell őket osztani.


https://www.youtube.com/watch?v=CAprrp6G88s

2018. jan. 6. 22:47