Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy számolom ki? (6. -os matek)

Hogy számolom ki? (6. -os matek)

Figyelt kérdés

Egy egyenlő szárú háromszög kerülete 20 cm,a szára 1 cm-rel hosszabb,mint az alapja.Mekkora az alapja?

Lehet,hogy nagyon könnyű,de nekem nem sikerül megoldani.A magyarázatokat előre is köszi



2018. jan. 4. 16:55
 1/3 anonim válasza:

Itt egy hasonló feladat: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

Szólj, ha így sem tudod.

2018. jan. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jelöld el az alapot "x"-el, mivel a szára egy centivel hosszabb, ezért a szára "x+1"

Mivel a szárából kettő van, ezért a szára

"2*(x+1)"

És ebből fel tudod írni, hogy

2*(x+1)+x=20

x=6

Tehát az alap 6cm

A szára pedig 7cm mivel "x+1" azaz 6+1=7


Nem tudom, hogy 6.ba meg tudod e így oldani, de én csak így tudnám😅

2018. jan. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tatyesz ***** válasza:

6.-os szinten így lehetne:

Mivel két szára van, ezért a kerületből 2 cm-t levonva 18 cm-t kapunk, amit ha 3-mal osztunk, megkapjuk az alapot: 6 cm. Ezért a szár 6+1=7 cm. Ell: 6+7+7=20.

2018. jan. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!