Mi a 9 es 100 kozos nevezoje? vagyis : 25/9 + 75/100 de elobb kene tudni a kozos nevezot mi az?


2018. jan. 5. 11:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
900
2018. jan. 5. 11:54
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen szám jó, ami többszöröse a 9-nek és a 100-nak is. Például a kettő szorzata, a 9*100 = 900, biztosan jó lesz.
2018. jan. 5. 11:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Előbb nézd meg, hogy lehet-e egyszerűsíteni!

A második törtet 25-tel lehet.

25/9+3/4=100/36+27/36=127/36

2018. jan. 5. 12:18