Biológia kidolgozandó?

Figyelt kérdés

Még az előző tanévben szóba került biológia órán állatoknál a "szülő-gyermek kapcsolat". Mutatott a tanárunk egy olyan videót amit még valamikor ők csinálták úgy 15 éve (elég morbid dolog volt amúgy, de előtte legalább közölte hogy aki nem akarja végignézni az kimehet addig a folyosóra) ahol is egyszerre külön-külön kamerával videóztak egy nőstény nyulat és egy kicsinyét. Egymástól bő egy kilométerre voltak, de mikor megölték a kis nyulat az anya nyúl teljesen megvadult a ketrecében és nem is higgadt le vagy 5 percig. Ezt nem igazán akartuk elhinni. Hárman ezt mondtuk is neki óta után, és közölte hogy reprodukálható a jelenség akármikor (persze ha van hozzá "alany"). Belementünk végülis. Utána kb. 1 hónap múlva szólt hogy szerzett egy ilyen "pár" nyulat és ha még mindig szeretnénk akkor megnézhetjük. Elmentünk vele, de mondtuk hogy a technikát azt mi állítanánk fel. Videóra nem vettük, csak élőben közvetítettük egymásnak mobilon a kamera képet. Ő és az egyik osztálytársam kimentek a kb. 300 méterre lévő fészer szerűségbe ahol is volt a kis nyúl, mi meg ott maradtunk 2-en a nagynál. Néztük telefonon hogy mikor végez vele és mielőtt láttuk volna, az anya nyúl el kezdett eszeveszettül ugrálni és rugdosni a ketrecet majd úgy 10 másodperc múlva látjuk videón hogy elpusztul a kicsinye. A késés magában a videóban volt, azt megfigyeltük előtte is hogy késik a jel.


Na már most ez mi a fene volt? Csak mi nem tudtunk eddig erről semmit, holott ez egy elfogadott dolog? Ez után már (próbáltuk) elhinni de még így se nagyon ment. Általánosban nem tanultunk erről semmit és a biosz könyvünkben sincs róla semmi. Ő csak annyit mondott rá, hogy van valamilyen kapcsolat az anya állatok és gyermekeik között, ami már nem minden állatban van meg (az emberben sem). Pontosan elmondani nem tudta hogy mi ez, nem is az ő szakterülete meg mikor régen ezt vizsgálni szerették volna megvonták tőlük az összes támogatást.


Próbáltam ennek utánajárni, neten mindent végigolvastam de ilyen jellegű irományt nem találtam. Én lennék ennyire béna vagy ez tényleg egy olyan terület ami még nincs annyira feltérképezve?


Hogyan tudnék erről találni bármit is? Esetleg itt van köztetek olyan, aki valamennyire jártas ebben a témában?



2018. jan. 5. 19:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, és mondta hogy ha össze tudok szedni erről 2-3 oldalnyi irományt és azt szépen kidolgozom, akkor azért kaphatok egy pár ötöst. (Ezért is raktam a HF kategóriába, meg mert jobban nem találtam neki.)
2018. jan. 5. 19:38
 2/3 anonim ***** válasza:
Etológia tárgykörében keresd. Pongrácz Péter foglalkozik a magyarok közül azt hiszem nyulakkal, ott lenne érdemes keresgélni. Amúgy azt hiszem, a nyunyók meg is halhatnak attól, ha elvesztik pl a társukat.
2018. jan. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
hát én ezt nem hiszem el, ha csak nem hallotta őt
2018. jan. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!