Hogy kell ezeket a feladatokat megcsinálni?


1. A forgashenger alakú bogrenek belső sugara 4cm. Mekkora a magassága, ha pontosan 5dl (500 cm^3 ital fer bele?

2. A lehulló jegdarabok atmeroje meghaladja az 5mm-t

a: Mekkora egy 5mm átmérőjű gomb alakú jegdarab terfogata?

b: Mekkora a tömege? ( a jeg sűrűsége 0.9 mg/mm^

3.

Egy fagyis tolcser alkotojanak hossza 16 cm,alapkore 1,5 cm sugarú

a: hány cm^3 a tolcser terfogata?

b:hány cm^2 fóliával burkolhato be a tolcser palastja?



2018. jan. 7. 12:46
 1/1 anonim ***** válasza:

1.a) V = m*π*r^2 --> m = V/(π*r^2) = …

2.a) V = 4/3*π*r^3 = 4/3*π*(d/2)^3 = …

2.b) m = V*ρ = 4/3*π*ρ*(d/2)^3 = …

3.a) Na, ez kicsit izgibb…

V = m*π*r^2/3, de m-et a Pitagorasz-tételből kell kiszámolni:

m^2 + r^2 = a^2, ahol a az alkotó hossza (tessék belátni, hogy miért teljesülnek a tétel feltételei), ebből m = gyök(a^2 – r^2), tehát

V = π/3*gyök(a^2 – r^2)*r^2 = …

3.b) A = π*r*a = …


A …-oknál tessék helyettesíteni!


Segítek, hogy annyi szerencséd van, hogy a feladatokon belül a mértékegységek konzisztensek…

2018. jan. 7. 12:59