Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Fogalmazást kell írnom min.15...

Fogalmazást kell írnom min.15 mondat, hogy milyen érvek szólnak a házi feladat ellen és mellett és miért?

Figyelt kérdés

2018. jan. 8. 21:38
 1/8 anonim válasza:
64%
Igen.
2018. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendben, és mi a kérdés? 15 mondatot megadott témáról nem nehéz összeszedni, a szomszéd öregasszonynak ehhez téma sem kell. Ügyelj a formai követelményekre (bevezetés, tárgyalás, befejezés), és szedj össze pár érvet mindkét oldal mellett.
2018. jan. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Magára az érvekre lennék kiváncsi
2018. jan. 8. 22:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Fölösleges,mert amikor már megírnád, addigra már úgyis túl van terhelve az agyad, nem használ neki semmit, amit akkor már átnézel, vagy nem olyan mértékben, mert már nem fog az agyad, és inkább csak ártasz vele, mert nem tudsz tőle pihenni se, relaxálni, hogy holnapra jobban teljesíts. Különben is, legalább akkor írásbeli ne legyen már, mert addig se tudod bemagolni a törzsanyagot, mert az elől is elveszi az időd, nem csak a pihenés elől, regenerálódástól. Szóval totál meg van csorbítva az egész napod már eleve az iskolával. És akkor készülj fel még a másnapi 8 órádra, mert lehet, hogy feleltetés is lesz. És perfektül tudjad az összesre az anyagot, de annyi időd már nincs is. Meg órán gyakorolni szoktátok eleget, azért van az óra! Otthon meg már hadd pihenjél , az többet használ. Én egyszer el kezdtem egy matekházit, amit egyik nap 7. órában vagy 6.-ban adott fel a tanár, (11.-esek voltunk), és másnapra kellett, mert másnap volt a következő óránk. Na, mondom, nem poshadok ezzel a szobában, úgyis szépen süt a nap, kiülök az udvarra megírni. És amikor már 4 órája fölötte ültem, azt mondtam, hogy "na jól van már, elég lesz". Mert tényleg olyan mérhetetlen mennyiségű anyagot adott fel, nagyon kiborító volt. Gondoltam magamban, hogy azért ez arcátlanság ennyit feladni, nem gondolja, hogy az ő dolgaira fogom pazarolni az egész napomat. Amúgy jelenteni kellett másnap, akinek nem volt meg , de szerencsére lehetséges volt lapítani. A füzetben is jó sok oldal volt. És szerintem nem feledkezett el róla, hogy másnap van a következő óránk. Én becsülettel el kezdtem, de aztán basszus már, 7 db tanóra meg koránkelés, meg utazás után még 4 órát matekoztam neki, legyen neki elég, érje be azzal! Úgyse készültem soha matematikusnak! :) Többet ér az ember, ha otthon már csak pihen. Egyébként is túl sok az óra, a finneknél kevesebb, nincsenek annyira leterhelve, meg is látszik, hogy a PISA-teszteken jobban teljesítenek. Talán 5 órájuk van max egy nap, talán ennyit olvastam. Szóval ne rabolják már még házival az ember idejét, ráadásul úgy, hogy bünti van hogy rossz jegy, vagy minusz akinek nincs meg. Meg pl idő közben mikor még iskolába jártam, valaki kitalálta, hogy ne lehessen minusszal büntetni, hogyha valaki nem csinálta meg a házit, akkor az angol tanár kitalálta, hogy akkor ő ezt máshogy, bünti-szódogával szankcionálná. Azt hiszem , nem kisjegyre adta volna. És akkor mi megegyeztünk a tanárral, hogy inkább akkor maradjon az eredeti rendszer, a minusz, mert akkor legalább nem egyből egyest kap, hogyha valakinek véletlenül nincs meg. Mert én pl a szavak tanulásában nem nagyon aktívkodtam , a szótáros -dolgokkal, szóval nekem az úgy nagyon rossz lett volna, ha akképp lett volna szankcionálva. Szóval otthon már tök fáradtan hazaesik az ember, szeretne kicsit pihenni, kikapcsolódni, saját kreatív gondolataival ellenni, azokat megélni magában, úgy hogy nem nyüzsög körülötte senki, pláne nem, aki előírogatja neki, hogy mit csináljon. Mert az iskolában meg ugye folyamatosan utasításokat hajt végre, otthon legalább lazíthatna, hogy nem írja elő neki senki, hogy mit csinál. A háziírás mellett pedig érv: Gyakorlás. De amúgy tök fölösleges, akinek órán megy, annak az amúgy is megy. Akinek meg nem, az ott fog szenvedni fölötte, vagy meg se csinálja. Meg ha pl ritkán adnak házit, akkor hajlamosabb az ember, hogy elfelejti. Azt amit otthon csinált, ne kérje már senki számon! Hogy a pihenőidejéből mennyit áldoz a tananyagra.
2018. jan. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Szerintem nem kell ezt túlgondolni, egy érvet fejts ki részletesen.

De felsorolok neked pár érvet.


Mellette: segít negérteni az anyagot,

gyakorlunk vele, így könnyebbek lesznek a különböző számonkérések ( dolgozat, felelés)

Rögzítjük tudásunkat a segítségével

Ellene:

Elveheti a diakok kedvét az adott anyagtól

Elveszti értelmét a csalás miatt



Nagyjából ennyi. Ha ezt mondatba foglalod és bővebben kifejted, egy korrekt fogalmazás lehet belőle... 😊

Majd írd meg, hogy sikerült.😊

2018. jan. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az például egy érv ellene hogy mással akarod megcsináltatni.
2018. jan. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

Hát komolyan, sírhatnékom támad ilyenkor: általában szívesen segítek ismeretek átadása, stb, de most egy olyan dologról van szó, ami a TE SAJÁT ÉLETEDRŐL SZÓL!!

Nem hiszem el, hogy nem tudsz normális érveket 15 mondatban előszedni, ha egy kicsit megerőlteted magad.

Gyerünk, szedd össze magad!! :-)


Nem azért írtam ezt most, hogy kötözködjek, hanem azért, hogy ráébresszelek: nem megoldás, hogy egész életedben mások csinálják meg a feladatokat helyetted, eléd tolják készen - akkor egy tesze-tosza, nyámnyila alak lesz belőled, aki egy levelet sem tud feladni a gyakori közönségének segítsége nélkül - ezt akarod? Vagy egy ügyes, életrevaló ember akarsz lenni, aki mindig, minden helyzetben feltalálja magát? Választhatsz...

2018. jan. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xxxcsillag válasza:
Hány éves vagy?
2018. jan. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!