Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan kell megoldani ezt a...

Hogyan kell megoldani ezt a fizika feladatot?

Figyelt kérdés

Feladat: Az összesen 100kg tömegű kocsi 15 m/s sebességel halad. A kocsiból menetirányban kilőnek egy 30 kg tömegű testet a Földhöz viszonyítva 28 m/s sebességgel. Mekkora a kocsi sebessége a kilövés után?


Én eddig igy csináltam:

m1= 100kg

m2= 30kg

v1=15 m/s

v2=28 m/s


a kocsi sebessége a kilövés után= X


(m1+m2)V1=m1*X+m2*V2


Előre is köszi a válaszokat!

( egyébként több mint biztos hogy nem jó az én megoldó menetem, mert nem jött ki a jó eredmény de muszály lenne tudnom mert holnap dogat irunk ebből)



2018. jan. 9. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Az lehet hiba, hogy a kocsi tömege ÖSSZESEN 100 kg? Tehát lehet, hogy ebben benne van a 30 kg is, és akkor

m1*v1 = (m1 – m2)*x + m2*v2

lesz a helyes kiindulási egyenlet.


Persze ha leírod a megoldókulcs eredményét és a sajátodat, akkor könnyebben tudunk spekulálni.

2018. jan. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a feladat megoldokulcsa szerint: v=9,43 m/s nekem 11,1 m/s jött ki .
2018. jan. 9. 18:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Közben megoldattam az egyenleteket.


Az enyémre 9,43 m/s jön ki.

[link]


A tiédre 11,1 m/s.

[link]

2018. jan. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor jól számoltál, annyi hogy figyelni kell, hogy a kocsi és a kidobott valami _összes_ tömege van a a feladatban, vagy a kidobott tömeget nem számítják bele az m1-be.
2018. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszi! tenyleg sokat segitettel!
2018. jan. 9. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!