Hogy kell kiszámítani a felszínét és a térfogatát?


-5cm magas egyenes hasáb

-5cm-es oldalú szabályos háromszög


Aki tud,azt kérem segítsen,mert a tanár feladta házinak,de persze el se magyarázta.


2018. jan. 10. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:

1. A hasábnak, milyen síkidom az alapja?

2. Felszíne: a*a*gyök(3) =25*gyök(3) = 43,3 négyzet cm

Térfogata: (a*a*a*/12)*gyök(2) = 15625*gyök(2)/12 = 1841 négyzet cm

2018. jan. 10. 19:43
 2/3 anonim ***** válasza:
Térfogat javítás: Térfogata: (a*a*a*/12)*gyök(2) = 125*gyök(2)/12 = 14,73 négyzet cm
2018. jan. 10. 19:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Térfogat javítás: a mértékegység köb cm
2018. jan. 10. 19:45