Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit írjak a fogalmazásomba?...

Mit írjak a fogalmazásomba? Valami ötlet? Melyik témát válaszam? (sürgős, pls)

Figyelt kérdés

Fogalmazást kell írnom,3téma van amiből választani lehet,de egyikhez sincs semmilyen ötletem amit letudnék írni. 1oldalas fogalmazás kell, légyszíves segítsetek.. (nem vagyok a legjobb fogalmazásírásban)

Témák:

1.Elválaszhatatlanok(barátnő)

2.Tél hó nélkül(tájleírás)

3. Okos telefon,okos otthon


2018. jan. 14. 12:34
 1/4 anonim ***** válasza:
A 3.-nál például leírhatod, hogy a mai világban milyen nagy szerepe van az okostelefonoknak, stb. és hogy ezeket mire lehet használni, milyen előnyei-hátrányai vannak
2018. jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tényleg,köszi szépen,ment a zöld kéz!

Várom a további válaszokat is.:)

2018. jan. 14. 13:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnél barátság vagy szerelem szemszögből kell, bár szerintem mindkettő beleférne a cím alapján. Akár saját példából is kiindulhatsz, van-e legjobb barátod/barátnőd vagy szerelmed, esetleg a környezetedben, mondjuk testvérednek, vagy egy barátodnak, és hogy mennyi időt töltötök/töltenek együtt, szinte már elválaszthatatlanok, és akár tovább vihetnéd oda is, hogy ez hosszútávon hasznos avagy sem, én ilyeneket írnék le.

A másodiknál nézz ki az ablakon:D Leírhatod az idei telet, hogy szinte tavaszias volt az időjárás, már rügyeznek a fák, a kertekben nyílnak a virágok. Én belevinném akár azt is, hogy ezzel szemben Amerikában igazi téli időjárás van, vagy akár a globális felmelegedést is bele lehetne vinni, vagy azt, hogy jó lenne vagy nem lenne jó, ha végre igazi tél lenne, hóval, faggyal...

A harmadiknál pedig ahogy az első is írta, az okostelefonok hatásait is leírhatod, jó vagy rossz, de létezik már okostévé, okosóra is, már a legtöbb háztartásban legalább egy számítógép vagy laptop van, egyre modernebben fel lehet szerelni a házat. Szerintem ide még akár a jövőbeli otthonkép is elférne, én legalábbis simán beleírnám, vagy azt, hogy évek múlva milyenek lesznek a telefonok, otthonok, ilyenek.

(Nekem az egy oldal kevés lenne, annyi ötletem lenne mindegyikhez, remélem, valamitől te is ihletet kaptál)

A fogalmazást is többféleképpen felépítheted, vagy egy témán belül kiválasztasz valamit és azt jól körüljárod, vagy több dolgot (pl. a harmadiknál kihegyezheted a dolgot csak az okostelefonokra is, de akár egy teljes, modern otthont is bemutathatsz).

2018. jan. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm,nagyon sokat tudtál/tudtatok ezzel segíteni!!(zöld kéz ment)
2018. jan. 14. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!