2018. jan. 15. 18:08
1/2 anonim válasza:
n eleme N+: Azt jelenti, hogy az "n" változó a pozitív természetes számokat veszi fel (N+) értékül.
A feladat csak annyi, hogy megvizsgálod milyen számjegyre végződik az összeadás, ha n helyére elkezded behelyettesíteni a természetes számokat:
a) 10n+4
Legyen mondjuk n=1, ekkor:
10*1+4 = 14
Legyen mondjuk n=6, ekkor:
10*6+4 = 64
Szerintem ennyiből már látható is, hogy bármilyen számot helyettesítesz be "n" helyére, a végeredmény mindig 4-es számjegyre fog végződni.
b) 10n+32
10*1+32 = 42
10*6+32 = 92
c) 5n+1
Na, ez már egy kicsit trükkösebb, szóval házi feladat!
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 😊
2018. jan. 15. 20:57