Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Gimnázium nyelvtan gyakorlás?

Gimnázium nyelvtan gyakorlás?

Figyelt kérdés
Tudnàtok ajànlani valamit amivel lehetne ezt gyakorolni? Letölthető anyag gyakorlófüzet?
2018. jan. 18. 12:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy angolról, németről vagy más egyébről van szó.

Én angolt tanulok és lekopogom de nagyon jó vagyok. Filmeket nézek, angolul angol felirattal, könyveket olvsaok angolul....

A lényeg az hogy ne csak leírt szövegeket tanulmányozz, hanem közben nézz utána annak a kiejtésének. Ezért talán a legjobban a filmek. Először inkább olyanokat keress amikben brit színészek játszanak leginkább - őnekik szép és érthető a kiejétsük. Az amerikai filmek is jók, de ott sokkal több a szleng és a kiejtésük is egy fokkal talán nehezebb.

Mindenképpen elősnek a Trónok harcát ajánlom, mert abban összesen egyetlen egy amerikai színés játszik , rajta kívül mindenki más Brit. Felirattal nézd.

Már csak azért is jü gyakorlásnak, mert nem a beszédstílusok sokféle képpen fordulnak elő benne (köznapi beszéd, hivatalosabb nyelvezet, szleng, káromkodás).

2018. jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!