Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok segíteni, hogy miért...

Tudnátok segíteni, hogy miért nem jön ki a fizika feladatra az eredményem?

Figyelt kérdés

Nincs helyes eredmény megadva, számítógépen keresztül fogadja el a rendszer, de a válaszomat valamiért nem.

Kérdés: Egy medence alján pontszerű fényforrást helyezünk el. A fénysugarak egy része a vízfelszínen teljes visszaverődést szenved és megvilágítja a medence alját. Ezek a fénysugarak egy 3,15 m sugarú megvilágítatlan kört határolnak. Milyen mély a medence, ha a víz levegőre vonatkozó törésmutatója 1,338?

Én úgy oldottam meg, hogy felírtam R=m(medence)*tan alfa

sin alfa=1/n amiből kijött hogy alfa 48,3643

visszahelyettesítettem az eredménybe 3.15/tan 48.3643=m(medence és azt az eredményt kaptam, hogy 2,8. Valaki segítene, hogy hol hibáztam?



2018. jan. 22. 09:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


szerintem ott, hogy nem 3,15 amivel számolni kell, hanem annak a felével! :-)


h=1,4m

2018. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok! Hamarabb küldtem a válaszom mint szerettem volna.


Az eredményem jó csak azt felejtettem el, hogy az a háromszög amiben felírtad a tangenst, abban a szöggel szemközti oldal nem a feladatban megadott 3.15, hanem annak a fele.

(3,15/2)=h*tangens(48,36)

h=1,4m

2018. jan. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jaj tényleg! Szuper vagy, köszönöm!!!
2018. jan. 22. 13:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Szívesen!
2018. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!