Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki le tudná nekem írni...

Valaki le tudná nekem írni Philoméla legendáját? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Történelem órára kell egy beszámolót készítenem viszont nem találom sem a neten sem sehol Philoméla legendáját... Vagyis a Wikipédián fent van csak angolul. Ha jól értelmeztem Philoméla nővérének a férje megerőszakolta Philomélát és Philoméla emiatt nagyon szomorú, zárkózott ha fogalmazhatok így zárkózott hangulatban volt és ilyenkor hasonlított egy, csalogányra mivel a madarunk hangja is ilyen szomorú, sírós érzéseket kelt ha meghalljuk. És innen kapta a fülemüle elnevezést. Vagyis én így értelmeztem. Tudnátok segítene esetleg hogy helyes-e a feltevésem?! A válaszokat előre is köszönöm! ❤

2018. jan. 22. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

[link]


Ez nem az?

2018. jan. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
2018. jan. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az első link rossz
2018. jan. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tereus, Trákia királya katonai segítséget nyújt egy háborúban barátjának Pandionnak, az athéni királynak, ennek köszönhetően az győztesen kerül ki a harcokból. Hálából nagylelkűen Tereusnak ajándékozza idősebb lányát Procnét, miközben Tereus Pandion kisebbik lányát, Philomelát szereti. De ezt az érzést elhallgatja Pandion előtt, inkább elfojtja szerelmét, vágyakozását, nem ad hangot csalódottságának. Ez a hallgatás lesz a tragédia elindítója. Procnéval hazautazik Trákiába, boldogtalan nászukból megszületik fiuk, Itys. Az elhanyagolt feleségként élő Procne idegennek érzi magát Trákiában, visszavágyik családjához, őrülten hiányzik neki húga. Öt évvel az elszakadásuk után megkéri Tereust, hozza el neki Philomelát Athénból. Tereus Trákiába utazik, hogy teljesítse felesége kérését, Philomelával közösen ráveszik Pandiont, hogy engedje el a lányt Trákiába. Utazás közben Tereus megerőszakolja Philomelát, és kiharapja a nyelvét, hogy senkinek ne mesélhesse el mi történt vele. Aulis városában bebörtönzi, rendszeresen látogatja, miközben Procnénak azt hazudja, húgát a farkasok ették meg útközben. Philomela eközben lepedőbe szövi igaz történetét, az elkészült szövetet elküldi Procnénak, aki ezt elolvasva megtalálja és kiszabadítja testvérét. A két nővér szörnyű bosszút esküszik: Ityst anyja meggyilkolja és felszolgálja vacsorára Tereusnak. A valós cselekmény akkor ér véget, mikor Tereus rájön mit tett Procne, a többit már csak az odaérkező Pandion meséli el: a Trákia felé vezető úton három madarat látott a hold fele szállni: „egy kérdezősködő búbos bankát és egy gyászoló fülemülét és egy verebet.” A három bűnbeesett, Procne, Philomela, és Tereus változtak madárrá. A nővérek bosszúja elérte célját: Tereus birodalmának vége „háza fénye kihunyt és varjak pusmognak a pincémben”. Mindezek után Pandion mossa kezeit.


[link]

2018. jan. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2018. jan. 25. 01:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!