Segitsetek légyszi
2018. jan. 26. 12:37
 1/5 A kérdező kommentje:

Ki javitott..

Az nem 2 hanem a masodikon...

2018. jan. 26. 12:38
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi a másodikon? (3a-3)?
2018. jan. 26. 14:05
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, de egy kis oda figyeléssel megoldottam köszönöm
2018. jan. 26. 15:03
 4/5 anonim ***** válasza:
(3a-3)^2=9a^2-18a+9
2018. jan. 26. 16:02
 5/5 anonim ***** válasza:

A másodikon azt jelenti, hogy 2-szer szorzod össze őket:

(3a-3)(3a-3) = 9a^2-9a-9a+9 =


Összevonás után a végeredmény:

= 9a^2-18a+9


Másik opció, hogy alkalmazod rá az ismert azonosságot:

(a-b)^2 = a^2-2ab-b^2

2018. jan. 26. 16:50