Egy kis számtan. Sürgős! Leírnátok a megoldást?

Egy számtani sorozat második és negyedik elemének összege 34. A sorozat ötödik eleme 31. Sorold fel a számtani sorozat első öt elemét, és add meg az összegükrt is!

2018. jan. 29. 20:08
 1/8 A kérdező kommentje:
*összegüket
2018. jan. 29. 20:10
 2/8 anonim ***** válasza:
61%
Én már kijártam az iskolákat, most te jössz.:)
2018. jan. 29. 20:53
 3/8 anonim ***** válasza:

lehet rosszul csinálom,de így cisnálnám:


a2=a1+d

a4=a3+d=a2+d+d=a1+3d

a2+a4=2.a1+4d=34


5. elem:a5=a1+4d=31

egyenletrendszer:

1.: 2.a1+4d=34

2.: a1+4d=31

kiszámolod az a1-et, d-t...utána már csak helyettesíteni kell

2018. jan. 29. 21:07
 4/8 A kérdező kommentje:

2. Köszönöm a segítséget sok időt spóroltam meg ezzel.

Leírom az eredményt hátha valaki rákeresne.

a1=3

a2=10

a3=17

a4=24

a5=31


differencia:7

2018. jan. 29. 21:35
 5/8 A kérdező kommentje:
Az összege:85
2018. jan. 29. 21:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon jó.

Most már csak a HF kategóriába kéne átrakni.

2018. jan. 30. 12:32
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Alternatív megoldás; a számtani sorozat attól számtani, hogy tetszőleges elemet kiválasztva az attól szimmetrikusan elhelyezkedő tagok számtani közepe (átlaga) adja a kiválasztott tagot. Esetünkben például a második és a negyedik tag a 3.-tól vannak szimmetrikusan, tehát azok átlaga lesz a 3. tag. Összegük 34, így átlaguk 34/2=17. Így van egy sorozatot, ahol a harmadik elem 17, az ötödik elem 31, innen már nem nehéz kitalálni, hogy a sorozat differenciája 7 lesz, és a többi dolog is szépen kijön.
2018. jan. 30. 14:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Akik lepontoztak, megosztanák velem, hogy mi a probléma? ...
2018. jan. 30. 19:49