Hogy osszak fel két részre egy szakaszt a megadott arányban?

Tegyük fel hogy 1,19:1 arányban kell felosztani.

2018. jan. 29. 20:42
 1/1 sharkxxx ***** válasza:

Ha 1:1 arány lenne megadva, akkor a szakaszt úgy osztanád fel 2 részre, hogy a szakasz egyik fele egyforma hosszú legyen a szakasz másik felével. (50-50%)


De mivel az arányban az egyik szám nagyobb mint 1, ezért a szakasz ahoz tartozó fele hosszabb lesz, mint 50%.


A teljes szakaz hossza 1:1 aránynál:

1/2 + 1/2 = 2/2


A teljes szakaz hossza 1,19:1 aránynál:

1,19/2 + 1/2 = 2,19/2

0,595 + 0,5 = 1,095


A teljes szakaz hossza 1,19:1 aránynál százalékban:

0,595/1,095 + 0,5/1,095 = 1,095/1,095

100*0,595/1,095 + 100*0,5/1,095 = 100*1,095/1,095

54,3378995% + 45,6621004% = 100%

2018. jan. 30. 16:30