Mi a megoldás? Matek házi Valószínűségszámítás


Egy 12 tagú diákcsoportban 10 fiú és 2 lány van. Két színház jegyet sorsolnak ki egymás mellé, a sorsolást úgy végzik hogy az összes nevet tartalmazó dobozból két nevet kihúznak

Mi a valószínűsége hogy a két lány kapja a jegyet?

Mi a valószínűsége hogy egy lány és egy fiú megy a színházba



2018. jan. 30. 16:25
 1/1 sharkxxx ***** válasza:

Mi a valószínűsége hogy a két lány kapja a jegyet?

2/12 * 1/11 = 0,01515 = 1,515%


Mi a valószínűsége hogy egy lány és egy fiú megy a színházba?

(Ezt ki lehet számolni kétféle képpen is.)

2/12 * 10/11 = 0,1515 = 15,15%

10/12 * 2/11 = 0,1515 = 15,15%

2018. jan. 30. 16:58