Fizika házit hogy kell megoldani?


Körmozgás:

Adott:

810km/h

r=10km

T=? n=? omega=? + mennyi idő alatt tesz meg egy félkört (repülőgép)



2018. jan. 30. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha 810km/h-val haladsz, akkor mennyi idő alatt teszel meg 5km-t?
2018. jan. 30. 17:09
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocs, a 10km az a körnek sugara, szóval az átmérője 20km. Akkor a kérdés az, hogy mennyi idő alatt teszel meg 10km-t? :)
2018. jan. 30. 17:10
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt nem nagyon értem. Órán csináltunk ilyeneket csak nem olyat amiben km/h volt megadva.
2018. jan. 30. 17:14
 4/5 sharkxxx ***** válasza:

A kör kerülete: 2*Pi*r

A félkör hossza: s = 2*Pi*r/2 = Pi*r = 3,14*10km = 31,4km

Mennyi idő alatt tesz meg egy félkört a repülőgép:

t = s/v = 31,4km / 810km/h = 0,038785 h = 2,3271 perc = 139,6 másodperc

2018. jan. 30. 17:35
 5/5 A kérdező kommentje:

És honnan tudom, mennyi a periódus idő (T)

a fordulatszám (n)

és az omega(szögsebesség)?

2018. jan. 30. 17:42