SOS! Norm. Körülmények között 112cm3 gázhalm. áll. szénhidrogén égésekor 0,88g CO2 és 0,45g víz keletkezik. Molekulaképlet?


#szénhidrogén #égése!?
2018. jan. 31. 13:13
 1/2 Arp Du ***** válasza:

112 cm3= 0,112 dm3 szénhidrogén

1 mol "normál állapotú" gáz térfogata 22,41 dm3

x mol gáz térfogata 0,112 dm3

az arány ugyanaz:

22,41/1 = 0,112/x

x= 0,112/22,41 = 0,005 mol szénhidrogén


n=m/M

n(CO2)= 0,88g /44g/mol= 0,02 mol CO2

n(H2O)= 0,45g /18g/mol= 0,025 mol H2O


0,005mol szénhidrogén + O2 -> 0,02mol CO2 + 0,025mol H2O

1mol szénhidrogén + O2 -> 4mol CO2 + 5mol H2O

(0,02/0,005=4 és 0,025/0,005=5)


1mol szénhidogénben van: 4mol C és 5*2mol H


C4H10

2018. febr. 1. 22:37
 2/2 A kérdező kommentje:
Így már könnyebb, köszönöm.
2018. febr. 2. 10:52