Kémia feladat!? Leírná valaki a feladat megoldásának menetét?

1 dm3 edényben 100 kPa nyomású O2 volt. Annyi H2-t töltöttünk bele, hogy a nyomás 150 kPa lett. Mennyi H2-t engedtünk bele?
2018. jan. 31. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát, ebben nem vagyok biztos, de lehet, hogy a gáztörvényt kell használni:


V*p=8,314*T*n; ahol V térfogat, p nyomás, T hőmérséklet, és n az anyagmennyiség (mol)


Ez alapján 0,001*100000=8,314*298*n

Ahol 0,001 köbméter, 100000 Pascal, T=298 Kelvin, hogyha szobahőmérsékleten nézzük.


Ebből n=0,04 mol oxigén.


Miután beletöltötték a hidrogént:


0,001*150000=8,314*298*n


Ebből pedig n=0,06 mol gáz (1 mol gáz térfogata ugyanannyi adott hőmérsékleten, nyomáson)


Tehát esetleg 0,06-0,04 = 0,02 mol H2 van benne, ami 0,04 grammnak felel meg.

2018. febr. 4. 12:17
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ :)
2018. febr. 4. 20:55