Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » You are always watch Tv vagy...

You are always watch Tv vagy You are always watching TV?

Figyelt kérdés

Most tanuljuk a folyamatos jelent és egyik fajtája a bosszantó szokás példának írtuk hogy You are always WATCH Tv

de akkor nem watchING ??? mivel a képlet úgy szól h szn. + ige1+ing vagy az always után nem lehet ing ?


2018. febr. 8. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
45%

You are always watching TV.


Folyamatos igeidőben, a "be" után csak "ing" - es alak lehet

2018. febr. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

be ?

vagy ez is olyan szó lenne amit nem teszünk folyamat alakba ( touch, smell,taste,hear,see ...)

2018. febr. 8. 19:41
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy olyan kérdésem lenne ,hogyha az always ott van akkor nem úgy van ,hogy nem lehet -ing ? Mármint az egyszerű jelenre gondolok.Csak én ezt úgy gondoltam volna ,hogy pl You always watch Tv ??(nem szeretnék okoskodni csak ez engem is érdekelne,elnézést ha félrehagyarázok)
2018. febr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
akkor már ketten vagyunk akik várjuk a válasz(oka)t
2018. febr. 8. 20:41
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#1 jól írja.

Ez egy olyan beszédszándék (amit írsz is), amikor azt akarod kifejezni, hogy a cselekvés számodra zavaró és ismétlődik. Jelen esetben:

"You're always watching TV" - mindig a nappaliban ülsz a seggeden és azt a ki****t szá****t TV-t bámulod azzal az ocsmány fejeddel

Minden más esetben igazatok lenne hogy Simple Present (You always watch TV), de ez csak egy egyszerű megállapítás lenne.

A "be" pedig az angol létige, amit ilyen alakban alig látsz, helyette ismerősek lehetnek az "am" "is" "been" "was" stb. alakok. #1 arra gondolt, hogy ebben az igeidőben (és más folyamatos időkben is) az állítmányodnak van egy létigei része és ehhez mindig -ing alak (gerund) járul.

2018. febr. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!