Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogyan írjam át függő beszédbe...

Hogyan írjam át függő beszédbe ezt a mondatot?

Figyelt kérdés
"Some years ago I couldn't imagine that you would also have children," said Tina to her sister.
2018. febr. 19. 18:30
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Tina told her sister that some years before she couldn't imagine that her sister would also have children.
2018. febr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, a couldn't-ös részt valahogy át kell rakni past perfectbe
2018. febr. 19. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor couldn't imagine helyett hadn't been able to imagine
2018. febr. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 chtt ***** válasza:
100%
Nekem is a hadn't been able jutott eszembe, ugyanakkor motoszkált valami olyasmi is a fejemben, hogy némelyik "modal verb" nem változik, köztük a "could" - [link] - valaki esetleg nálam okosabb, nyelvtanhoz jobban értőbb?
2018. febr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

couldn't have imagined?

Sose nyelvtanközpontúan tanultam úgyhogy nem biztos hogy a szabályban ez van, de én így mondanám közel anyanyelvi nyelvtudással

2018. febr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, először én is így mentem neki. Csak valamiért próbáltam egyszerűbb megoldást írni...
2018. febr. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
A couldn't have imagined helyett én is a hadn't been able-re szavazok. A could, would, should-ot nem szokták átalakítani függő beszédben. A could have, should have, would have+3. alakok másra valók, nem függő beszédre.
2018. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

És a bizonyíték a voice of America nyelvtanító oldaláról: "If the modal verb is already in its past form, it does not change when reported.


George stated, "I would not do that."

-> George said he would not do that."

2018. febr. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
70%

Csak jelezném, hogy például Magyarics másképpen gondolja, szóval lehetnek ennek mélységei.

Különösebb rosszindulat nélkül, de Amerikában a nyelvtan magas fokát az jelenti, mikor a Big Bird a Sesame Streetben nem ötig, hanem tízig számol.

2018. febr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!