Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Hogy értelmeznétek ezt az...

Hogy értelmeznétek ezt az Alice csodaországban című meséből szedett dalt?

Figyelt kérdés

"Egy brilleg és lámító úgy gályolt, gémpölt nemsziké, hogy mimső volt a bárikó és a nyámnyúl sem gréb."


Tudom, hogy ez a mese elég elvont, de ezt kell elemeznem órára, és nem tudok nekiállni.



2018. febr. 19. 20:48
 1/3 anonim válasza:
100%

"Tudom, hogy ez a mese elég elvont, de ezt kell elemeznem órára, és nem tudok nekiállni."


Azt kéne elemezni aki feladta házinak..

2018. febr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2*Sü ***** válasza:
100%

Nyilván nem lehet értelmezni azt, ami szándékoltan értelmetlen.


Ami alapján elemezni lehet valamilyen szempontból kimondottan ezt a mondatot, az nem sok. De pl. meg lehet állapítani azt, hogy bár az egyes szavaknak nincs értelmük, néhány szó szófaja beazonosítható. Részben a mondat értelmes szavainak rendje, részben a ragozás alapján. Pl. a brilleg és a lámitó főnevek lehetnek. Ez utóbbi képzett szónak tűnik. A gályolt szó a gályol ige múlt idejű alakja. De vannak szavak, amiknél még ez sem állapítható meg egyértelműen, a „gémpölt nemsziké” közbevetett mondat, itt a szavak szófaja már kevésbé egyértelmű.


Lehet elemezni a halandzsa mibenlétét, akár a mélyére lehetne ásni annak is, hogy miért szórakoztató egy halandzsavers, de ez szerintem már némileg komplexebb feladat egy házi feladatnál.


Esetleg a mű eredeti nyelvű változatával is össze lehet vetni. Esetleg a mű szövegkörnyezetével is össze lehet vetni. Esetleg a dalt éneklő szereplő jellemvonásaival, tulajdonságaival, a történetben betöltött szerepével is lehet valamit kezdeni.


De a legegyszerűbb – és elfogadható kell, hogy legyen egyéb meghatározott szempont hiányában –, hogy ez egy szándékoltan értelmetlen halandzsadal, ebből adódóan ennek az elemzése nem ér meg két mondatnál többet. ;-)

2018. febr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Én úgy álltam neki egyelőre, hogy nem az értelmet kerestem benne,hanem megmagyaráztam a teljes mű alapján ,szereplő jellemvonásaival, hogy miért nem értelmes. De a te ötleted is beleírni, köszi! ^^

2018. febr. 19. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!