Üdv! Ha egy robbanó motor 20 lóerős, akkor hány kg erővel kell húzni egy 2 méteres erőkart amit percenként háromszor tudnék forgatni, hogy a motor erejét kapjam? Meg mi a kiszámolás logikája vagy képlete? Köszönöm ha valaki szán időt rám.

2018. febr. 24. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:

M=20Le=20x75kg*m/s=1500kg*m/s

r=2m

3x60s=180s

------

M=Fxr

F=?


F=M/r

F=1500kg*m/s/2m=750kg/s

3perc alatt F: 750kg/s/180s=4,16kg

F=4,16kg

2018. febr. 24. 17:29
 2/4 anonim ***** válasza:
nem jó :D elnéztem xd
2018. febr. 24. 17:32
 3/4 anonim ***** válasza:

P=20Le=20x75kg*m/s=1500kg*m/s

r=2m

1 perc alatt 3xfordul körbe

s=3x2xrxpí=37,68m utat tesz meg 60s alatt.

t=60s

v=37,68m/60s=0,628m/s

P=F*v

F=P/v

F=1500kg*m/s/0,628m/s

F=1194,26kg


Inkább így. :D

2018. febr. 24. 17:46
 4/4 anonim ***** válasza:

A logikája annyi,hogy meg kell tudnod a forgatás sebességét.

Ehhez pedig kell tudnod a megtett utat.


A megtett út egy 2m-es erőkar körbeforgatása 3x,vagyis 3x a kör kerülete.3x2xrxpí.Ez az út(s)

Az idő(t) ez alatt 60s.

A sebesség(v) a megtett út x az eltelt idő : v=s*t.

1 metrikus lóerő = 75 kgˇm/s

2018. febr. 24. 17:54