Hogy kell megoldani egy ilyen egyenletet?

x^2-4px+3p+1=0

2018. febr. 24. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
Nem hagytál ki valamit a feladat szövegéből? Ez végtelen sok parabola, ezen nincs mit megoldani?
2018. febr. 24. 22:29
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

x^2-4px-3p+1=0

x-re:

x^2-4px+4p^2-4p^2+1-3p=0

(x-2p)^2=3p+4p^2-1

x-2p=+-√(4p^2+3p-1)

x=2p+-√(4p^2+3p-1)

p-re:

x^2-p(4x+3)+1=0

x^2+1=p(4x+3)

p=(x^2+1)/(4x+3)

2018. febr. 24. 22:29
 3/7 A kérdező kommentje:

"Határozd meg a "p" paraméter értékét úgy, hogy az egyenletnek ne legyen valós megoldása!"

Ezt sem igazán értem. :D

2018. febr. 24. 22:31
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 Köszi!
2018. febr. 24. 22:42
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az egyenlet diszkriminánsát kell felírni, és annak negatívnak kell lennie, hogy ne legyen valós megoldás.
2018. febr. 24. 22:42
 6/7 anonim ***** válasza:

A feladatod megoldását itt (lejjebb) megtalálod:

[link]

2018. febr. 24. 23:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért lett lepontozva a kettes válasz? Megoldás kellett. Én megoldottam mindkét ismeretlenre...
2018. febr. 25. 09:58