Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Lenne egy feladat.

Valahogy szerintem táblázatban kellene levezetni (de tök mindegy hogy szerintem)


Négy magyar fiatalember tartja a folyamatos csocsózás világrekordját. A játékot reggel 10:09-kor kezdték, és másnap 23:06-kor fejezték be.

a, Hány percet pihenhettek ez idő alatt, ha óránként 5 percet engedélyezett a Guinness-rekordok szabályzata

b, Hány percet csocsóztak összesen.



Köszi ha segítetek :)



2018. febr. 25. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Tehát adjunk egy intervallumot arra, hogy mennyit játszhattak és mennyit pihenhettek. 10:09-kor kezdték, és másnap 23:06-kor fejezték be:

-> 23:06 - 10:09 + 24:00 = 36:57 az összidőtartam. Ez átszámolva 2217 perc.


Óránként 5 perc pihenés engedélyezett:

-> Ha minden egyes órát 5 perc pihenéssel kezdik, akkor megkapjuk a pihenés maximális időtartamát. 37 órába kezdtek bele, tehát 37*5 = 185 perc a maximális pihenési idő, ami engedélyezett ebben az időben. A minimális pihenési idő meg nyilvánvalóan 0 perc. Ennek értelmében 2217 - 185 = 2032 perc a legkevesebb idő, amit játszhattak.


Tehát összegezve:

-Pihenési idő intervallum percekben: [0; 185], ennyit pihenhettek összesen.

-Játékidő intervallum percekben [2032; 2217], ennyit játszhattak összesen.


(Az óránként 5 perc pihenést többféleképpen lehet értelmezni. Mivel a szöveges feladat nem egyértelmű, ezért a legegyszerűbb értelmezést vettem alapul: minden egyes elkezdett órában lehet 5 percet pihenni. De úgy is lehetne értelmezni, hogy 55 perc befejezett játék után 5 perc pihenés engedélyezett, illetve az sincs megszabva, hogy nem teljes órás játékidő alatt lehet-e pihenni.)

2018. febr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Ment a zöld kéz :)
2018. febr. 25. 15:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!