Szeged szélessége 46fok15perc. Ha a Földet 6378km sugarú gömbnek tekintjük, akkor a, milyen távol van Szeged a föld tengelyétől? b, hány km/h sebességgel forog szeged a föld tengelye körül, ha 23,95 óra alatt tesz meg egy teljes fordulatot?


2018. febr. 28. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Le kellene rajzolni, mert így nem fogod megérteni.


a)

sin 43,75 fok * 6378 km = 4410,5 km


b)

A kör sugara 4410,5 km

Számoljuk ki a kör kerületét!

k = 2rπ = 2 * 4410,5 km * 3,14 = 27712 km


v = s / t = 27712 km / 23,95 h = 1157,1 km/h

2018. febr. 28. 22:10
 2/2 anonim válasza:

1. Kb cos(46)*6378 km=4430 km

2. Kb (2(cos(46)*6378)*pí)/23,95 km/h=1162 km/h

2018. márc. 1. 19:05