1egyenes körkúp magassága 10 cm, nyílásszöge 40°.Mekkora a forgáskúp felszíne, térfogata?
2018. márc. 4. 14:55
 1/2 sharkxxx ***** válasza:

[link]


m = 10 cm (körkúp magassága)

beta = 40 (körkúp nyílásszöge)

alpha = beta/2 = 40/2 = 20 (körkúp fél nyílásszöge)

a = ? (körkúp alkotója)

r = ? (körkúp sugara)

A = ? (körkúp felszine)

V = ? (körkúp térfogata)

------ ------


a = m/cos(alpha) = 10/cos(20) = 10/0,93969 = 10,64

r = m*tg(alpha) = 10*tg(20) = 3,64


Körkúp felszine:

A = r*r*Pi + r*pi*a

A = 3,64*3,64*3,14 + 3,64*3,14*10,64

A = 163,21 cm^2


Körkúp térfogata:

V = r*r*Pi*m/3

V = 3,64*3,64*3,14*10/3

V = 138,68 cm^3

2018. márc. 4. 19:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2018. márc. 4. 19:18