S. O. S-ben megoldanátok a fizika házim?


Mennyi a fa V-je és m-je, ha 1 kg vassal van (vas sűrűsége 7,8 g/cm3) összekötve, és a kettő átlagsűrűsége 1 g/cm3?

A fa sűrűsége 0,6 g/cm3

Köszönöm



2018. márc. 13. 19:01
 1/3 Angelo84 ***** válasza:

Szia.


Az összekötött anyag sűrűsége ugye a vas és fa tömegének az összege osztva a vas és fa össztérfogatával, és ennek egyenlőnek kell lennie 1-gyel. Legyen a Fa tömege x és a Fa térfogata y...illetve azt is tudjuk, hogy a fa tömege osztva a fa térfogatával lesz egyenlő 0,6-tal. S még annyi, hogy a 1 g/cm^3 = 1 kg/m^3. Meg persze a vas térfogata az a vas tömege osztva a sűrűségével.


Felírjuk a dolgokat:


(1 + x)/(1/(7,8) + y) = 1

x/y = 0,6


Ez egy kétismeretlenes egyenletrendszer, amit szerintem meg tudsz oldani, nem bonyolult. A második egyenletből kifejezed x-t, ami ugye 0,6y-nal lesz egyenlő...beírod a másik egyenletbe, felszorzol a nevezővel és voilá, majdnem kész is vagy.

2018. márc. 13. 19:53
 2/3 Angelo84 ***** válasza:

bocsánat

1 g/cm^3 = 1 kg/dm^3

2018. márc. 13. 20:34
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszii
2018. ápr. 22. 14:13