Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tudnátok mondani érdekes,...

Zzs01 kérdése:

Tudnátok mondani érdekes, vicces matek feladatokat?

Figyelt kérdés
Én fogom tartani a 100. matek órát és érdekes feladatokat kell gyűjtenem. Lehetőleg ne legyenek olyan nehezek, hogy mindenkinek legyen sikerélménye.(8.-os vagyok)

2018. márc. 15. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:

A törtek egyszerűsítése elég könnyű?

[link]

(Vagy nem is így kell?)

2018. márc. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Elég könnyű, bár szerintem nem fogja őket érdekelni.

Olyan feladat kell ami gondolkoztató és érdekes.(az osztályban rajtam kívül senkit sem érdekel a matek, szóval elég nehéz olyan feladatot találnom, amit meg tudnak oldani és még érdekli is őket)

pl: 3 egyetemista meglát egy órát a kirakatban 30 forintért (fejenként 10 forint) és megbeszélik, hogy megveszik. Az órás eladja nekik és nevet a markába, mert átvágta őket, mert csak 25 forint az óra. Az inast elküldi 5 forinttal, hogy adja vissza a pénzt. Az inas zsebre rak 2 forintot, mert ugyebár az 5 nem osztható 3-mal. Így az egyetemisták visszakaptak 1 forintot így 9 forintért (fejenként) vették az órát. Tehát 9x3=27. Az inasnál 2 forint van az 27+2=29. De mondja meg nekem valaki hol van 1 forint?

én ezt elég érdekesnek tartom, bár félek tőle, hogy nem fogják tudni megcsinálni

2018. márc. 15. 15:49
 3/5 Arp Du ***** válasza:

Bor és víz:

Két egyenlő pohár közül az egyikbe bort, a másikba vizet töltünk, egyenlő magasságig (nem színültig). Ezután az elsőből kiveszünk egy kanál bort, ezt a vizes pohárba öntjük, és jól elkeverjük. Utána ebből a keverékből viszünk egy kanálnyit a boros pohárba. Végeredményben így valami bor került a vízbe, és valami víz a borba.


Mi a több: az a bor, ami a vízbe, vagy az a víz, ami a borba jutott?

megoldást privátban küldöm

2018. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Arp Du ***** válasza:

A pék kenyeret süt. Elromlott az órája és csak két homokórája van, amivel időt tud mérni. Az egyik homokórával 15 percet, a másikkal 20 percet tud mérni. A kenyeret pontosan 25 percig kell a sütőben tartani.

Hogyan lehet ezt megtenni?

2018. márc. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a feladatokat!

(egyébként a borosat ismertem)

2018. márc. 19. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!